Kdy začít mluvit na miminko v bříšku?

Kdy začít komunikovat s miminkem?

Již od početí matka s dítětem komunikuje.

Pozorná matka postupně zjišťuje a vnímá, co je děťátku příjemné a co není. Vytváří se vzájemná vazba, která ovlivňuje komunikaci po celý život.

Kdy začít mluvit na miminko v bříšku?

Pozitivní emoce matky k dítěti uspokojují potřeby dítěte a je šťastné.

Narodí se s těmi nejlepšími předpoklady pro život, s pocity, že je milované, chtěné a se sebedůvěrou. Přijímané dítě prožívá bezpečí, neboť vnímá, že se na něj matka těší. Citlivá pozornost, kterou mu matka během prenatálního života věnuje, značně prospívá jeho fyzickému i psychickému vývoji.
Milující prostředí matčina lůna, je též předpoklad pro méně komplikací během těhotenství, lehčí porod, důvěrný vztah, otevřenost a vstřícnost po narození, lepší navazování vztahů, vyšší sebedůvěru, spokojenost a duševní vyrovnanost jedince.
Schopnost mít (se) rád, je do značné míry podmíněna ranými zážitky dítěte ze života před narozením.

Jak komunikovat s nenarozeným miminkem?

Odmítnutí matkou má pro dítě degradující vliv.

Dítě přichází na svět s pocity strachu a viny. Cítí, že není vítané a chtěné.
Vyroste z něj ustrašený a nesmělý člověk, který má nízké sebevědomí a nemůže nalézt společenskou jistotu. Má problém s navazováním nebo udržením vztahů, což může být způsobeno právě tím, že jeho úplně 1. vztah (s matkou) ztroskotal.
Odmítání nenarozeného dítěte matkou, může způsobit i komplikace během porodu - dítěti se nechce na svět, kde jej nikdo neočekává a nevítá.

Jak komunikovat s plodem?
Neláska během prenatálního života často podmiňuje vznik neuróz, psychóz, poruch osobnosti, drogové závislosti, alkoholismu a sklon k násilí.

Všechny tyto negativní jevy jsou v dnešní době velice rozšířené a rodiče by se měli k tomuto problému postavit zodpovědně.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení