Canpol - začalo to jednou lahvičkou

Příběh bratrů, kteří se od jedná lahvičky vypracovali k přednímu výrobci kojeneckých potřeb

Canpol babies

Americký sen začal roku 1980 všedním nákupem kojenecké lahvičky v Anglii.

Kryštof Biedrzycki ji pořídli pro svého syna. Líbila se mu a tak si jich přivezl několik kartonů a nabídl je k prodeji. "Ještě si vzpomínám, že jsem je prodal s fantastickou marží“ - dodává.

Politické změny prověřily odhodlání bratrů. V prosinci roku 1981 komunisté vyhlašují stanné právo a veškerý pokrok je zmrazen až do dubna roku 1989, kdy přichází obleva.

Bratři mnohaletý prostoj využili k získání vzdělání a finančního kapitálu, ten činil 2000 USD. Všechny je investovali do dovozu kojeneckých láhví z Anglie. 

Roku 2001 přechází na vlastní výrobu. Odvážný krok se vyplatil.

Canpol babies
Dnes rozáhlá továrna začínala v unimo buňkách. Provizorní stavby byly též provizorním řešením. Ilustrativní foto.

Canpol babies

Bylo třeba vybudovat větší, reprezentativnější sídlo firmy. A tak vzniklo v roce 2006 sídlo firmy nedaleko Varšavy.

V současné době je 40% zboží firmy Canpol  vyráběno ve vlastním závodě nedaleko Varšavy. O chod firmy se stará přibližně 300 zaměstnanců.

Strategii společnosti osvětluje viceprezident Tomáš Biedrzycki "Naše výrobky jsou vytvořené k potřebám dětí a maminek. Do důvěrného vztahu mezi matkou a miminkem je místo pouze pro kvalitní a užitečné předměty, které jim pomohu vztah posilovat. A to je CANPOL."

 Firma Canpol neustále zvyšuje výrobní standardy svých produktů. Díky tomu výrobky se značkou Canpol babies splňují požadavky všech kvalitativních i bezpečnostních předpisů kladených na výrobky pro děti do 3 let a výrobků určených pro styk s potravinami.  

 

Černobílé hračky
Šapitó vybíralo z rozsáhlé nabídky především černobílé hračky a velkým favoritem je usměvavý panda Tonda

Bratři Biedrzyccy jsou finalisté ankety "EY Podnikatel roku 2014".

Jejími partnery jsou: "Gazeta Wyborcza", TOK FM, PKO Bank Polski,  PKN Orlen, KGHM, Burza cenných papírů ve Varšavě, „Harvard Business Review Polsko", TVN 24, TVN 24 BiS.

Partnerem finále je WP.PL

Zdroj: Gazeta Wyborcza, wyborcza.biz/biznes/1,100896,16951300,Zaczeli_biznes_od_butelki_na_mleko__Dzis_sa_potega.html

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení