Jak vzniká hračka

Zde můžete nahlédnout do naší manéže, kde se dozvíte, jak se rodí takový malý šapiťák.

Od prvního nápadu ke konečné realizaci je občas zdlouhavá cesta a často ty nejjednodušší hračky nás při svém vzniku pěkně potrápily (nebo taky podrápaly). Zde vám ukážeme, jak vznikala naše Černoška z kolekce ŠAPIŤÁKŮ.

Na začátku je samozřejmě zajímavý nápad, který se rozpracuje na papíře.Poté následují první šité vzorky, u nichž se upravují proporce tak, aby odpovídaly co nejvíce představě na papíře. Důležitá je vhodně vybraná barevnost, která spolu s dekorem a tvarem stimuluje a rozvíjí dětskou představivost.
Správná barva látky a čistota tvaru dokáže s dětskou fantazií úplné divy !

Poté se rozpracují vyšívané detaily. Opět následují rozkresy na papíře, přesun do počítače a v grafickém programu převedení na křivky k vyšívání. Stroj máme fortelný, aby vydržel naše pracovní tempo...:)


Strojová výšivka
je velmi odolná a hračky mohou používat bez obav ti nejmenší.
Navíc nám umožňuje vytvářet obličeje i na materiálech nebavlněných a různě chlupatých.  Výšivka je doladěna a může se začít s rozkresy na stříhání tvarů.Stroj je sice dokonalost sama, ale ještě je třeba začistit odstřihy nití. Z rubu i líce.Pak následuje kompletování a šití. Veškeré bavlněné části podkládáme vlizelínem, aby nemohlo prolézat jené duté vlákno skrze osnovu látky.Po sešití je třeba hračku obrátit na líc, vycpat DUTÝM VLÁKNEM, vložit chrastící kuličku, zapošít a konečně je hotovo.Vypadá to jednoduše, ale za každým kusem je množství ruční práce. 
****

Některé příliš malé detaily jsou vytvořeny technikou ručního sítotisku. Používáme kvalitní sítotiskové barvy, které jsou netoxické, zdraví nezávadné. Proto nemusíte mít obavy, když Vaše mrně ocumlává hračku v místech tisku. Po dokonalém zaschnutí se tisk tepelně zafixuje. Barvy tak vydrží běžné praní 40°C, pro náročné (např. alergiky) také prací teplotu 60°C.


vznik3_1.jpg

Konečně je hračka komplet hotová, zabalená a připravena na cestu za svým novým kamarádem.Kvalitu hračky nám zaručuje certifikát o nezávadnosti ze Zkušebního ústavu, účelnost pak prověřují naše domácí modelky. To je naše nenahraditelná mobilní zkušebna, která nám dává inspiraci i poučení...