O Šapitu

Textilní ateliér Šapitó založili manželé Jiří a Marie Mrňávkovi v roce 2002. Od roku 2014 vede Šapito Jiří Mrňávek.

Produkce Šapita je od samého začátku zaměřena
výhradně na tvorbu originálních hraček a bytových doplňků pro děti. Na prvním místě zůstává originální nápad, kvalitní zpracování a bezpečnost hraček.Více se můžete dozvědět zde nebo v různých krátkých rozhovorech zde.


Hračky mají
certifikát o vhodnosti pro děti od 0 let,
certifikát Regionální produkt Jizerské hory a ocenění SPRÁVNÁ HRAČKA

 hracky.jpg      

Hračky Šapitó jsou tvořeny především ze 100% bavlny, která je ideální pro děti alergické. Tím se stávají zvláštností na českém trhu, na kterém převažují hračky plyšové.

Jak vznikají hračky Šapitó můžete shlédnout zde.

Hračky Šapita jsou v nabídce stylových obchůdků a prodejních galerií po celé naší republice a také v zahraničí (Polsko, Slovensko, Švédsko, Rakousko, Izrael ad.). Seznam prodejen naleznete zde.

Též bylo uspořádáno několik autorských výstav.

  

Šapita si povšimli redaktoři regionálních deníků i zahraničních portálů. Příznivce nachází vlivem pohodlného a rychlého šíření informací pomocí internetu také daleko za hranicemi naší země. Ostatní příspěvky jsou v MÉDIA O NÁS. 


Z naší historie:
2002
    Založení firmy pod původním názvem Ferdinandovské polštářky.
2005
    Název zkrácen na ŠAPITÓ, který lépe vystihuje blízkost k cirkusu s jeho pestrostí a nevyčerpatelnou hravostí.
2005
    Získání certifikátu o nezávadnosti a bezpečnosti hraček (vydal Technický a zkušební ústav stavební Praha, odštěpný závod ZÚLP v Českých Budějovicích) - naše hračky splňují podmínky ČSN EN 71, č.1-3 a Vyhlášku MZ ČR č.84/2001 Sb.
2006     Získání prestižního ocenění SPRÁVNÁ HRAČKA pro Šapiťáky.
2008     Získání prestižního ocenění SPRÁVNÁ HRAČKA pro autorské textilní knížky
.
2011     Získání ocenění
SPRÁVNÁ HRAČKA pro Zavináče, autorské zavinovací panenky
2014     Ze Šapita odešla Marie Mrňávková

Současnost:

Výroba je nadále provozována v malé autorské dílně.
Od počátku byla výroba zaměřena pouze na bavlněné tkaniny, které jsou ideální pro děti s alergiemi, později byla nabídka rozšířena na materiály pružné a měkké (fleece, úplety).
V roce 2008 byla dílna vybavena
vyšívacím strojem, který pomohl nahradit pracné ruční tisky a zároveň vytvářet originální detaily na materiálech různě chlupatých, kde není možnost použít kvalitní tisk.

   

Pro naše příznivce a fanoušky je otevřen profil na Facebooku - zde se dozvíte novinky, uváděné na trh nebo připravované kousky budete mít z první ruky...  Archiv a zajímavosti z naší dílny shromažďujeme také v BLOGU.