Poštovné zdarma při nákupu nad 590 Kč

Vzorování hračky

Zde můžete nahlédnout do naší manéže, kde se dozvíte, jak se rodí takový malý šapiťák.

Od prvního nápadu ke konečné realizaci je občas zdlouhavá cesta a často ty nejjednodušší hračky nás při svém vzniku pěkně potrápily (nebo taky podrápaly). Zde vám ukážeme, jak vznikal nahříváček Liška.

Na začátku je samozřejmě zajímavý nápad, který se rozpracuje ve vyšívací editoru..Poté následují první šité vzorky, u nichž se upravují proporce tak, aby odpovídaly co nejvíce představě na papíře. Důležitá je vhodně vybraná barevnost, která spolu s dekorem a tvarem stimuluje a rozvíjí dětskou představivost.
Správná barva látky a čistota tvaru dokáže s dětskou fantazií úplné divy !

Poté se rozpracují vyšívané detaily. Opět následují rozkresy na papíře, přesun do počítače a v grafickém programu převedení na křivky k vyšívání. Stroj máme fortelný, aby vydržel naše pracovní tempo...:)


Strojová výšivka
je velmi odolná a hračky mohou používat bez obav ti nejmenší.
Navíc nám umožňuje vytvářet obličeje i na materiálech nebavlněných a různě chlupatých.  Výšivka je doladěna a může se začít s rozkresy na stříhání tvarů.Stroj je sice dokonalost sama, ale ještě je třeba začistit odstřihy nití. Z rubu i líce.Pak následuje kompletování a šití. Veškeré bavlněné části podkládáme vlizelínem, aby nemohlo prolézat jené duté vlákno skrze osnovu látky.Po sešití je třeba hračku obrátit na líc, vycpat DUTÝM VLÁKNEM, vložit chrastící kuličku, zapošít a konečně je hotovo.Vypadá to jednoduše, ale za každým kusem je množství ruční práce.


 

 
****

Některé příliš malé detaily jsou vytvořeny technikou ručního sítotisku. Používáme kvalitní sítotiskové barvy, které jsou netoxické, zdraví nezávadné. Proto nemusíte mít obavy, když Vaše mrně ocumlává hračku v místech tisku. Po dokonalém zaschnutí se tisk tepelně zafixuje. Barvy tak vydrží běžné praní 40°C, pro náročné (např. alergiky) také prací teplotu 60°C.


vznik3_1.jpg

Konečně je hračka komplet hotová, zabalená a připravena na cestu za svým novým kamarádem.Kvalitu hračky nám zaručuje certifikát o nezávadnosti ze Zkušebního ústavu, účelnost pak prověřují naše domácí modelky. To je naše nenahraditelná mobilní zkušebna, která nám dává inspiraci i poučení...
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.