Poštovné zdarma při nákupu nad 590 Kč

Správná hračka

V roce 2006 v rámci konání XIV.Salónu hraček se konalo další kolo stálé prestižní soutěže Správná hračka, ve které jsme byli úspěšní. Naši ŠAPIŤÁCI, hračky s chrastítky a kousátky, splnily kritéria Správné hračky a mohou být označeny tímto symbolem.
 
Konkrétně se jedná o tyto hračky :
Minišašek, Myška, Kocourek s kousátkem, Blešky, Tygřík a nově také Zajíc a Opice.

 spravna_hracka2.jpg

V roce 2008 získaly titul Správná hračka další dva naše výrobky - textilní knížky "Domeček" a "Ptáček Agnes". Jde spíše o autorský počin, pro časovou náročnost vznikají knížky v malých sériích. Jsou opatřeny mnoha didaktickými aktivitami, zvukovými efekty, šité jsou v kombinaci různých materiálů s převahou bavlny.V roce 2011 získaly další naše hračky
ocenění Správná hračka a to originální objímací panenky ZAVINÁČI. Ukázky ZAVINÁČŮ jako autorských hraček jsou k vidění na osobním blogu BŘICHOPAS.Exkluzivní Zavináč: Králíčkův anatomický atlas  /  video zde.Šapitó je členem SDRUŽENÍ PRO HRAČKU A HRU

Jak vznikají hračky Šapitó můžete shlédnout zde.


CO JE SPRÁVNÁ HRAČKA ?

Společný projekt Sdružení pro hračku a hru, Unie výtvarných umělců, Pedagogické fakulty UK, Asociace předškolní výchovy, Pedagogického centra, Praha.

Odborníci z oblasti pedagogiky, psychologie, pediatrie, výtvarného umění i hračkářské praxe se rozhodli pro činnost, která má prospět tvorbě a užití SPRÁVNÝCH HRAČEK. Neformální, otevřená a dobrovolná iniciativa odborníků ze spolupracujících organizací chce upozornit širší veřejnost, obchodníky, pedagogy na hodnotné hračky z existující nabídky, podporovat prodej dobrých hraček a pomáhat kupujícím rozlišovat v KVANTITĚ KVALITU.

Označení SPRÁVNÁ HRAČKA mohou získat tuzemské i dovážené herní předměty, které jsou dostupné v ČR, vyrábějí se seriově nebo též individuálně a jsou určené pro použití v interieru i exterieru. Je možné hodnotit i prototypy, které mají předpoklad seriové výroby. O udělení symbolu SPRÁVNÁ HRAČKA rozhoduje nezávislá odborná hodnotitelská skupina podle splnění výtvarných, pedagogických, zdravotně-bezpečnostních  i funkčních požadavků.

Prověrka herního využití (příp. kvality) je prováděna i praktickým vyzkoušením. Hračky jsou dány na hraní přímo dětem.
Hračku hodnotí každý člen komise individuálně body podle jednotlivých kriterií.

KRITERIA PRO HODNOCENÍ HRAČEK:

I. Vzhled hračky i obalu
- výtvarné řešení, tvar, materiál, barva aj.

II. Bezpečnost a technické parametry

- schválení hračky autorizovanou osobou (Zkušebnou) pro seriovou výrobu
- snadná údržba (např. jak slouží obal k ukládání hračky apod.)
- možnost nákupu dílů nebo součástí hračky
- ekologicky zajímavý výrobek

III. Využití hračky - určení pro kategorie

A. pro předškolní věk
B. pro mladší školní věk
C. pro handicapované děti
    hračky pro děti v rodině
    hračky pro dětská zařízení

IV.  Výchovný a vzdělávací přínos hračky

 Hodnocení v komisi se provádí jednou ročně (říjen).

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.